Konec analogového vysílání na západě Čech

V poslední minutě posledního říjnového dne, tedy 31. října 2009 bylo ukončeno analogové vysílání ze všech hlavních vysílačů a z mnoha menších vysílačů, tzv. dokrývačů.

Program ČT1 byl vypnut na 4 hlavních vysílačích a to dva plzeňské: Krašov a městský Krkavec, dále přestala vysílat chebská Zelená hora a jáchymovský Klínovec. Dále byly vypnuto celkem 11 dokrývačů, které taktéž šířily první program české televize. Jedná se o následující vysílače: Aš – Háj, Březová u Karlových, Hrobčice, Kadaň-město, Libá, Nemanice, Plasy, Rotava, Stříbro, Suchá u Nejdku a Tachov-město.

Druhý program české televize čekalo vypnutí pouze vysílačů malých výkonů, neboť největší analogové vysílače byly vypnuty již při výstavbě digitálních multiplexů. Vypnutu bylo celkem 9 dokrývačů: Aš-město, Březová u Karlových Varů, Mariánské Lázně, Nejdek, Nemanice, Plasy, Rotava, Stříbro a Tachov-město.

Největší komerční televize Nova do poslední chvíle tajila zda vysílání vypne a nebo ne a nakonec zvolila zvláštní řešení kdy vypnula pouze plzeňský Krašov, ale domažlický Vranní vrch ani chebskou Zelenou horu nechala stále vysílat analogovou TV Novu. Důvodem pro nevypnutí je použití dočasného kanálu 66 právě na Zelené hoře. Televize i nadále vysílá ze všech svých analogových dokrývačů.

Komerční dvojka, TV Prima, nechala vypnout 3 hlavní vysílače pro tuto oblast: plzeňský Krkavec, jáchymovský Klínovec a vysílač Dyleň v Mariánských Lázních. Dále se přestalo vysílat z 15 malých vysílačů: Domažlice-město, Holoubkov, Chomutov-město, Jáchymov-město, Jirkov, Kryry, Kynšperk nad Ohří, Nýrsko, Pernštejn nad Ohří, Roztoky u Křivoklátu, Starý Plzenec, Stříbro, Švihov, Tachov-město a Žatec.