Nova Cinema v DVB-T

V neděli 14.12.2008 začal v digitálním multiplexu 2 vysílat filmový kanál Nova Cinema. Do tohoto dne bylo možné Novu Cinemu naladit u některých kabelových, IPTV a satelitních operátorů, kde byla tato stanice většinou zařazena do vyšší programové nabídky a tudíž bylo nutné na tento kanál připlácet.

Nova Cinema je označovaná jako filmový kanál, ale kromě filmů jsou ve velké míře vysílány také televizní seriály a zábavné pořady. Vesměs jde filmy a seriály, které byly dříve uvedeny na hlavním stanici Nova, ovšem i zde se začínají vysílat pořady vyrobené speciálně pro tento kanál.

Kanál Nova Cinema je ze začátku možné naladit na 9 vysílačích multiplexu 2. Na vzduchem volně šiřitelný druhý program Novy se mohou diváci těšit v Praze a středních Čechách (vysílače Praha-město a Cukrák na kanále 41), na Ústecku a Chomutovsku (vysílače Buková hora a Jedlová hora na kanále 58), na Plzeňsku a Domažlicku (vysílače Krašov a Vranní Vrch na kanále 48), v Brně a okolí (městské vysílače Hády a Barvičova na kanále 40) a v Ostravě (městský vysílač Hladnov na kanále 39).

Pokud diváci ladili svůj set-top-box před začátkem vysílání Novy Cinemy naleznou tento program pod názvem TEST. Ovšem je doporučeno spustit znovu automatické lazení, neboť kromě správného názvu pozice na které vysílá Nova Cinema, také diváci mohou naladit multiplex 3 se stanicemi Z1 (zpravodajská stanice), Óčko (hudební stanice), Public TV a rádiovou křesťanskou stanicí s názvem Proglas. 15.12 totiž multiplex 3 začal vysílat v Praze a středních Čechách (vysílače Praha-město a Cukrák na kanále 59), na Plzeňsku (vysílač Krašov na kanále 52) a na Ústecku (vysílač Buková hora na kanále 55, ovšem s omezeným výkonem). Na Plzeňsku multiplex 3 skončil s vysíláním z menšího vysílače Plzeň-Košutka.

Již 11. ledna 2009 se majitelé digitálních set-top-boxů mohou těšit na zcela novou televizní stanici TV Barrandov.