TV Barrandov začala vysílat

Dopoledne 11. ledna 2009 začala vysílat nová plnoformátová televize s názvem TV Barrandov. Protože se start nové televizní stanice nese v samých jedničkách, začal první pořad vysílat přesně v jedenáct hodina jednu minutu. První program se jmenuje „Rozsvítí se vám” a během téměř 9 hodina vám Zuzana Bubínková a Miloš Knor vtipně představí celou televizi Barrandov, od vzniku po místo odkud vysílá a též představením známých tváří kteří se na obrazovce TV Barrandov objeví.

Na první večer je připravena velkolepá show „Karneval na Barrandově”, ve které vystoupí největší české i slovenské hvězdy šoubyznysu. Tuto zahajovací show bude možné též sledovat online na internetových stránkách televize www.barrandov.tv.

TV Barrandov je druhou digitální televizní stanicí, která na základě přidělených licencí, může vysílat v rámci nově budovaných digitálních sítí. První začala vysílat zpravodajská televize Z1 a také již vysílá TV Óčko, avšak ne na základě přislíbené licence, ale prozatím jako převzaté vysílání.

TV Barrandov vysílá v digitálním multiplexu 2 a protože od spuštění tohoto multiplexu byl program v multiplexu připraven (vysílalo se nejdříve textové upozornění a v posledním měsíci i obrazové upoutávky), není nutné pro sledování TV Barrandov žádné nové ladění set-top-boxu. Dále je novou stanici možno přijímat přes satelitní přijímač a také v kabelových sítí všech kabelových televizí a též přes IPTV (např. O2TV či 802.tv). Dokonce firma Mattes AD se svoji službou 802.tv umožňuje prozatím jako jediná přijímat televizi Barrandov ve vysokém rozlišení (tzv. HDTV).

Pokud ještě nemáte zakoupen set-top-box, přečtěte si článek Jak vybrat set-top-box a poté si vyberte z nabídky set-top-boxů.